Czy jest możliwość wynajęcia auta bez karty kredytowej

Odpowiedź jest: TAK ale nie u wszystkich firm wynajmujących auta i często pod warunkami. Niektóre firmy jak np. wypożyczalnia samochodów Szczecin auto67.pl umożliwia wynajem z kaucją płatną gotówką i jeśli klient życzy sobie za pomocą karty. Pozostałe zazwyczaj życzą jako potwierdzenia karty kredytowej kaucji ale także pełnej płatności za wynajem

Jak to wygląda płatność w innych firmach wynajmujących auta?

  • Płatność za pomocą karty kredytowej: w firmach
  • płatność kartą debetową: zazwyczaj możliwe jest na 14 dni przez wynajmem
  • Płatność paypal lub przelewem: możliwe za pośrednictwem kilku firm

W przypadku firmy AVIS oraz Budget możliwa jest płatność gotówką po zwrocie pojazdu do wypożyczalni za np. dodatkowe dni przedłużenia. ArgusCarHire, DriveFTI, CarDelMar, Europcar (Direct Deals), Hertz (direct bookings) and Auto Escape karta jest wymagana przy rezerwacji auta z uwagi na szybsze rozwiązanie za pośrednictwem karty kredytowej. Sunny Cars , wymaga płatności i rezerwacji auta kartą na 14 dni przed wynajem. Auto Europe rezerwuje auta natychmiastowo tylko przy płatnością kartą kredytową a przypadku przelewu należy to robić 28 dni przed wynajmem.

Jakie zasady są w przypadku płatnością kartą kredytową ?

Należy zwrócić uwagę na fakt, że imię i nazwisko na karcie musi być zgodne z danymi w dowodzie co oznacza, że karta musi byc zarejestrowana na osobę wynajmującą. Większość wypożyczalni wymaga aby karty były uznawane na całym świecie. Muszą to być Visa, Mastercard lub American Express.

Popularne cele podróży: Wynajem samochodów na Majorce, Krecie bez kart kredytowych.

W popularnych kurortach południowej Europy można znaleźć wypożyczalnie gdzie nie wymagana jest karta kredytowa. Wypożyczalnie na Majorce Kanarach czy porcie lotniczym na Maladze umożliwiają płatność w gotówce. Można znaleźć wówczas informacje „: no credit card / doposit”. Część z nich wymaga kaucji płatnej wówczas także w gotówce, która zdawana jest przy oddaniu pojazdu do wypożyczalni.

Czy możliwe jest wynajęcie samochodu bez karty kredytowej w Niemczech?

Chcesz wypożyczyć samochodów z wypożyczalni w Berlinie, Monachium  lub Kolonii bez karty kredytowej? Wiele wypożyczalni większych w Niemczech wymaga takiej wpłaty kaucji ale wówczas jest ona niższa niż płatność gotówką.